Den matek - letáky a akce

Aktuálně nejsou žádné platné letáky

Den matek - Prodejci

Druhá květnová neděle je pro nás výjimečná tím, že dáváme najevo všem maminkám, jak jsou pro nás důležité. Je tedy nutné vybrat jako dárek to pravé.

Den matek

Některé svátky mohou být privilegiem jen jednoho státu a některé se postupně rozšířily prakticky do celého světa. K takovým mezinárodním svátkům patří i Den matek. Kořeny tohoto svátku spadají až do starého Říma, kde byl první březnový den zasvěcen bohyni Juno, ochránkyni vdaných a těhotných žen.

Tento svátek je jednou věcí výjimečný. Někde je spojený s přesně daným datem a někde o jeho oslavě rozhoduje den v týdnu.

Do naší země ho prosadila Alice Masaryková roku 1923.

Nejkrásnější pozornosti jsou od dětí

Jedno mají ale oslavy na celém světě společné. Děti dávají svým maminkách ručně vyrobené dárky, vyrábějí jim přání ke dni matek a ke slovu přijde jistě v mnoha domovech i květina. Ve školách a mateřských školkách si děti připravují vhodně tematicky zvolené básničky, které jistě maminky potěší.

Ani obchodní řetězce nezůstávají pozadu

Na tento svátek se také připravují velké obchodní řetězce - např. Lidl, Kaufland, Tesco, kik nebo Pepco - které nabízejí ve slevových letácích ke Dni matek celou řadu nejrůznějších produktů. Dalo by se říci, že tento den ve výběru nikdy nešlápnete vedle.

Je dobré začít sledovat různé propagační a slevové akce už s předstihem. Možností, jaký vhodný dárek vybrat, je celá řada.

 

 

Nejnovější letáky