Den otců - letáky a akce

Aktuálně nejsou žádné platné letáky

Archivní letáky

Den otců - Prodejci

To, že nemá některý svátek v Čechách pevnou tradici ještě neznamená, že bychom na něho měli zapomínat. Stačí vybrat vhodný dárek na Den otců.

Den otců

Přesto, že není Den otců v České republice až tak populární, jeho kořeny sahají až do počátku dvacátého století. Za oficiální rok, kdy tato se tradice dostala do širšího povědomí, je považován červen 1910. Stalo se tak díky ženě, která tímto způsobem chtěla poděkovat svému otci za to, že po manželčině smrti své děti nikam neodložil, ale sám svých pět dětí vychoval.

Kromě oslavy rodičovství má svátek otců s Dnem matek ještě něco společného. A tím je rozdílné datum pro některé státy. Zatímco u nás se slaví třetí neděli v červnu, v Itálii, Španělsku nebo Portugalsku připadá oslava otcovství na 19. března. Naši němečtí sousedé si stanovili oslavu na den Nanebevstoupení Páně.

U nás není ale tento svátek ještě příliš rozšířen. Podle průzkumů ho sice dvě třetiny obyvatel ČR vzaly na vědomí, ale slaví ho asi jen 16 %. Hlavním problémem je, že nemá českou tradici. Je ale celá řada tatínků, kteří by uvítali, aby si na ně tento den jejich nebližší vzpomněli. Děti mohou, stejně tak jako v případě Svátku matek, vyrobit přání nebo koupit vhodný dárek.

Reklamní kampaně vám výběr usnadní

Některé velké obchodní řetězce naštěstí na třetí neděli v červnu nezapomínají a už s předstihem nabízejí ve slevových letácích spoustu zajímavých možností, jak právě tomu svému mužskému členu rodiny udělat radost.

Už s předstihem se rozjíždějí velké reklamní kampaně, které mají za cíl usnadnit výběr a více propagovat tuto skvělou myšlenku.

Co tedy dát tátovi jako dárek? Cokoliv, co ho potěší!

Může to být něco dobrého na zub, ale také je vhodná kosmetika nebo třeba zážitek. Dobrým nápadem mohou být také nabídky limitovaných a originálních edicí různého charakteru, které nabízejí obchodní řetězce působící v České republice. Výběr vám usnadní slevové letáky, které pro vás připravují Lidl, Kaufland, Tesco, kik nebo Pepco.

Nejnovější letáky