Nahrajte chybějící leták

Informace o obchodu Steam

Informace o obchodu Steam

Zde najdete všechny informace o obchodu Steam.


Letáky Steam
Letáky Steam
Letáky Steam

Steam

Počítačové hry, ve světě zjednodušeně označované „games“, jsou dnes jednoznačně nejpopulárnější (a také komerčně nejúspěšnější) kategorií pop kultury. Každý, kdo chce do toho světa vstoupit nebo už se v něm dávno pohybuje a potřebuje rozšířit portfolio svých her, může směle navštívit největší herní a streamovací platformu Steam, jednoduše na adrese https://store.steampowered.com/.

V tomto virtuálním obchodě naleznete desetitisíce her a hříček, ze všech možných žánrů. Ať už jde o akční hry, závody, sportovní simulace, RPG, strategie či online hry. Nechybí ani tituly pro virtuální realitu (VR).

Nejde o klasický e-shop, kde si objednáte elektronicky zboží a kurýr vám jej fyzicky dopraví domů; tady si hru prohlédnete, vyberete a stáhnete rovnou do počítače. A můžete hned začít hrát. Platforma Steam navíc nabízí zákazníkům komfort v podobě různých funkcí. Mohou si například číst recenze a hodnocení produktů od ostatních uživatelů, nebo sledovat všechny novinky o vysněných titulech či si přidávat hry do svého seznamu přání, tzv. wish listu.

Platforma je komfortní i pro vývojáře samotné, i to je důvodem, proč své produkty na Steamu nabízejí i malé firmy. Jsou tu tedy k dostání nejen tituly od velkých studií, jako je třeba EA nebo Ubisoft (přesto, že tato firma provozuje i vlastní prodejní platformu Uplay), tak hry od menších nezávislých týmů i jednotlivců. Tyto menší hry často zabrousí do okrajových žánrů, které nejsou určeny pro mainstreamového uživatele, ale spíš pro fajnšmekry a vyznavače takových kategorií, jako jsou třeba retro adventury nebo hentai.

Nabídka obchodu je opravdu monstrózní. Zákazníci si mohou vybírat z několika desítek tisíc velkorozpočtových i nezávislých her, včetně automatických aktualizací, bezplatných i placených přídavků a modifikací od ostatních uživatelů.

Nechybí AAA hity jako například Zaklínač či World of Tanks, ani méně známé hry, jako třeba Atlas, The Messenger nebo World of Goo. Na své si přijdou i příznivci fantastických filmových a seriálových světů Game of Thrones, Pán prstenů či Star Wars – hry s touto tématikou patří na Steamu mezi nejpopulárnější. A to vlastně platí obecně o hrách zasazených do fantasy a sci-fi světů, tedy v herní hantýrce takzvané „fantasy games“ nebo „SF games“.